Oświetlenie LED

Żarówki LED (Light emitting diode) zużywają 10 razy mniej energii niż normalne żarówki a ich żywotność to na wet 15 lat. LED są bezpieczne dla naszego środowiska i zdrowia.

Konstrukcja żarówek ledowych opiera się na małych diodach, dzięki którym są bardzo energooszczędne oraz przyjazne naszemu środowisku i zdrowiu. Wykorzystywane są również w ogrodach, firmach, w podręcznym sprzęcie (np.latarki) a nawet w rowerach i samochodach. Zastosowanie LED jest coraz większe. Te małe żarówki dają tyle samo światła co tradycyjna żarówka a jej światło jest mniej rażące.
Żywotność żarówek LEd to od 50 tys. Do 100 tys godzin, gdzie tradycyjne żarówki mają żywotność 800 godzin. Jeżeli żarówkę LED będziemy używać przez 8 godzin dziennie, to ich żywotność może się wydłużyć nawet do 15 lat – wg firmy EcoEnergy.
Stosowanie żarówek LED w naszych domach pozwala nie tylko zapomnieć o wymianie żarówek przez lata, ale również a może przede wszystkim wpływa na zmniejszenie energii elektrycznej nawet do 10 razy. Technologia LED pozwala zminimalizowanie strat energii, co z a tym idzie większość energii dostarczanej żarówce przekazywana jest nie na ciepło a na światło. Dlatego żarówki LED zawsze są zimne i nie poparzymy się przy ich wymianie. Przekłada się to nie tylko na niższe rachunki, ale również na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla produkowanego przez elektrownie. Dlatego mówi się, że żarówki LED są „eko”. Zwykłe żarówki zawierają niebezpieczną dla zdrowia rtęć, której nie stosuje się w żarówkach LED, tym samym nie musimy się obawiać zatrucia, kiedy je stłuczemy.
Większość społeczeństwa sądzi, że emitowane prze LEDy światło jest zimne i nieprzyjemne, co nie jest prawdą. Technologia LED pozwala na dobór emitowanego światła. Do wyboru mamy światło o barwie od ciepłej przez naturalną do zimnego. Dlatego żarówki LED mogą mieć zastosowanie zarówno w łazience, pokoju dziennym, biurach, gabinetach oraz sypialniach. Dostępne są również przeróżne kolory.
Oświetlenie LED występuje w listwach oświetleniowych, które są elastyczne i można je montować w trudno dostępnych miejscach. Stosowane są również do podświetlania sufitów, podłóg, mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *